O bag – czy tak wygląda torebka twoich marzeń ?

17 sierpnia 2015 / / MODA / 15 komentarzy

Niek­tóre dziew­czyny wręcz nie wyobra­żają sobie swo­jej gar­de­roby bez kilku tore­bek marki O bag, inne twier­dzą, że te torebki nadają się jedy­nie na zakupy do… warzyw­niaka.

Pojemne, w prze­róż­nych wiel­ko­ściach i kolo­rach. Wyko­nane ze spe­cjal­nego, odpor­nego two­rzywa, „mięk­kie, przy­jemne w dotyku, wodo­od­porne, lek­kie i wytrzy­małe, o pro­stym desi­gnie”. Można je nieco sper­so­na­li­zo­wać dobie­ra­jąc różne akce­so­ria: wypo­sa­żyć w wewnętrzny orga­ni­zer, kie­szonkę lub ozdobną opaskę (futrzaną, weł­nianą lub baweł­nianą).

Tę wło­ską markę już dawno polu­biły pol­skie aktorki, cele­brytki i modelki. Torebki rekla­muje mię­dzy innymi Nata­lia Siwiec, Kata­rzyna Buja­kie­wicz i Iza­bela Jana­chow­ska, ale rów­nie chęt­nie noszą je Kata­rzyna Zie­liń­ska, Agnieszka Szu­lim, Bar­bara Kur­dej – Sza­tan, Karo­lina Szo­stak, Klau­dia Halej­cio czy Kata­rzyna Cicho­pek.

O-bag-skladniki

Firma wycho­dzi naprze­ciw swoim klient­kom i proponuje swoim klientkom następujące rozmiary i rodzaje toreb:

 • O bag  – standardowa wielkość (39cm x 33cm x 14cm),
 • O bag mini (34cm x 29 cm x 12 cm),
 • O basket – koszy­kową torbę na ramię z dodatkowym workiem wewnętrznym (23cm x 18cm x 13cm),
 • O bag beach – torbę z miej­scem na pla­żową matę (39cm x 33cm x 14cm),
 • O chic – torbę o podłużnej formie (31cm x 36cm x 13,5cm),
 • O pocket – małe torby na ramię (20cm x 16,5cm x 7,5cm).

Uch­wyty toreb mogą być ze skóry, skóry eko, sznur­kowe lub lniane i to w wielu kolo­rach. Co naj­mniej 18 kolo­rów w tym bar­dzo popu­larne: pia­skowy, ska­li­sty i wul­ka­niczny (w odcie­niach brązu), różowe (aż 3 odcie­nie) i wiele innych. Nowo­ścią są torby dziur­ko­wane.

Na cenę torebki O bag składa się:

 • body – główna część torby 189 zł,
 • uchwyty – od 69 do 219 zł w zależności od rodzaju materiału,
 • orga­ni­zery/ torby wenętrz­ne/ worki od 49 zł do 129 zł,
 • ozdobne opa­ski od 119 zł do 599 zł (z futra natu­ral­ne­go­/je­nota).

Najtańsza wersja dostępna od ręki w sklepie internetowym w standardowej wielkości z uchwytami kosztuje 278 zł, natomiast mini O bag od 248 zł. Nie jestem do końca pewna, czy z taką torbą poszła­bym na kola­cję ze zna­jo­mymi, wolę jed­nak torby uni­wer­salne, pasu­jące do wszyst­kiego i ze wszyst­kim, o każ­dej porze roku, ale torebkę O bag  chętnie zabrałabym na plażę czy na zakupy. A co Wy sądzicie o tych torebkach, hit czy kit?

O-bag-torba

 


 • Disa Małgorzata Piela

  Mam 3 i UWIELBIAM :) polecam

 • Katie

  Podoba mi sie u innych, sama sobie bym raczej nie kupila (kompletnie nie moj styl). Na plaze mam kolorowa VS, na zakupy i tak nosze zwykla ecotorbe. Mimo wszystko nie razi mnie, nie wkurza i nie wywoluje wstretu jak np buty Emu, ktore mam i nosze nie patrzac w dol (bo to jedyne buty, ktore nigdy mnie nie obtarly) ;)

  • A to się uśmiałam z tymi butami Emu :))

  • Disa Małgorzata Piela

   zobacz sobie buty Rubber Duck <3 Znacznie cieplejsze niż Emu, ładniejsze i 100 razy bardziej wygodne.

 • Ciekawi mnie, jakie kolory wybrałaś ;)

 • Chyba jakiś konkretny, mocny kolor ;)

 • Sonia

  Wydając około 300 zł na torbę z gumy liczę jednak na coś więcej niż tylko wytrzymałość do 6 mies. Niestety po niecałych 6 miesiącach strasznie się odkształciła, ponoć na skutek ciepła (co najlepsze wiosennego?! ;/). Torba wygląda jak jakiś flak. Taki sflaczały O-bag :) Zgłosiłam to, jednak reklamacji nie uwzględniono. Nie polecam ani torebki, ani kontaktu z obsługą. Przerzucają odpowiedzialność ze sklepu stacjonarnego na online. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. Zastanawiam się jakie są wartości tej marki…

  • Sonia, dzięki za info. Mam kilka koleżanek, które posiadają O-bag i są zadowolone, ale rzeczywiście wydać 300 zł i cieszyć się torbą jedynie pół roku, to trochę przykre..

 • Rwa

  Wyjątkowo brzydkie i drogie torby na kartofle. ..

  • Dzanet

   Jak kogoś nie stać to zawsze będzie tak pisac:D Gdyby się nie podobały to by Cię tu droga Pani nie bylo:)

 • Ewela

  Mam 3 mini obagi (szara, czerwona i piaskowa). Pierwszą dostalam ok 2 lata temu na urodziny nic się z nią nie stało super się nosi, a chodzę i wyjeżdżam z nią dosłownie wszędzie ;) Po 2 latach kupiłam kolejne 2 są naprawdę super! Mega praktyczne i wytrzymałe a jak to mówi moja mama jestem „niszczycielką” butów i torebek ;) Jak się pobrudzą wyciągam uchwyty i oragnizer wkładam body do wanny i funduję kąpiel bez specjalnych środków do czyszczenia tylko płyn do mycia naczyń i zwykły zmywak :) :) :)

 • Halina LG

  Przestrzegam przed kupowaniem w
  sklepie we Wrocławiu. W piątek wieczorem ok. godz. 20.30 kupiłam sznureczki, w
  których w sobotę rano przy świetle dziennym zauważyłam uszkodzenie powłoki na
  kółeczkach. Wróciłam do sklepu. I dowiedziałam się od sprzedającej, że
  mogą łaskawie wysłać uchwyty do producenta w ramach reklamacji, która zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni. Sklep sprzedał mi uszkodzony towar lub ze zwrotu od klienta to jest oczywiste. Nie wiem co musiałabym robić z tymi kółkami, żeby w ciągu kilku godzin je uszkodzić. I to nie ja je powinnam reklamować i czekać na decyzję producenta o uznaniu lub nie reklamacji ale każdy szanujący się sklep w takiej sytuacji problem rozwiązałby na miejscu. Nigdy więcej zakupów w Obag Magnolia.

 • Kinga Kruszyńska

  Ja pierwszego obaga kupiłam rok temu ,,,niedługo potem drugiego…ale chciałam opowiedzieć o sytuacji z dzisiaj…za kilka dni jadę na wakacje -postanowiłam kupić nowe uchwyty…129zl…żadna nakrętka nie pasuje–padają bo są za duże jak by nie od kompletu.Sklep odmówił wymiany-mogę złożyć najwyżej reklamację odsyłając towar .Zostawiłam naprawdę dużo pieniedzy u nich na body i dodatki przez ten rok a zostałam potraktowana jak śmieć.I tak oto koniec z obagami .Wiem że już nie kupię i nich nawet bryloczka….