Tod’s Gommino – mokasyny o jakich zawsze marzyłam!

30 sierpnia 2018 / / MODA / 2 komentarze

Zawsze marzyłam o mokasynach Tod’s, a ponieważ marzenia – również te małe – należy spełniać, kupiłam swoją upragnioną parę butów.

Marka Tod’s to szyk i klasa. Znani są przede wszystkim z mokasynów, ale w ofercie mają także buty sportowe, na obcasach, loafersy, torby, paski i ubrania. Jednak to z modelu mokasyn o nazwie Gommino słynie marka Tod’s, a mi udało się je kupić w Marbelli podczas hiszpańskich wakacji za pół ceny!

Miałam wyjątkowe szczęście, bo w moim rozmiarze został klasyczny model, który kupiłam praktycznie bez większego zawahania!

Moja para butów jest ze skóry, natomiast dostępne są także w wersji zamszowej – równie szykowne, ale bałabym się, że zniszczę je błyskawicznie. Gommino powstały w latach pięćdziesiątych jako obuwie dla kierowców wyścigowych. Przez te wszystkie lata nie straciły na swojej atrakcyjności, bo to absolutnie ponadczasowy model butów.

Za marką Tod’s stoi włoska rodzina Della Valle, prowadzona jest obecnie przez trzecie pokolenie rodziny. Wciąż produkuje się je ręcznie we włoskiej manufakturze, co w dzisiejszych czasach może być sporym wyzwaniem. Aby uszyć jeden mokasyn, trzeba wykonać aż sto czynności!

Ile kosztują mokasyny Gommino, w jakiej cenie udało mi się je kupić podczas wyprzedaży, jaki kolor wybrałam i jakie stworzyłam stylizacje z moimi butami? Tego wszystkiego dowiecie się z mojego vloga, a jeśli Wam się spodoba, dajcie kciuka w górę i nie zapomnijcie zasubskrybować mój kanał!