Trencz – ponadczasowy płaszcz w twojej szafie

15 września 2015 / / MODA / 6 komentarzy

Kupi­łam go jakiś czas temu. Ostatni egzem­plarz w skle­pie. Po pro­stu cze­kał i zer­kał na mnie. Nie mogłam mu się oprzeć. Trencz, czyli płaszcz, który idealnie sprawdzi się właśnie teraz, gdy pogoda nie może do końca się zdecydować.

Ale musi być jak druga skóra: dopa­so­wany do figury, nie za cia­sny w ramio­nach, sku­tecz­nie chro­niący nas przed zim­nem, desz­czem i wia­trem, w ulu­bio­nym odcie­niu beżo­wym, mio­do­wym, kar­me­lo­wym, brązowym lub czarnym.

Na tren­czu nie warto oszczę­dzać, bo dobra jakość gwa­ran­tuje ide­alny krój, w któ­rym przez dłu­gie lata będziemy się dobrze pre­zen­to­wać.

Oczy­wi­ście nie musi być to koniecznie płaszcz Burberry w słynną kratkę za kilka tysięcy złotych, warto poszu­kać czegoś np. pod­czas wyprze­daży lub w outletach – mój płaszcz był prze­ce­niony z 1000 zł na 250 zł,  leżał na mnie idealnie, więc długo nie musiałam się zastanawiać. Taki prochowiec śmiało możemy nosić do teni­sów­ek, jak na zdję­ciu, ale też z bale­ri­nami, tramp­kami, bot­kami, szpil­kami czy moka­sy­nami. A jeśli nabra­li­ście ochoty na zakup trencza, to poni­żej pre­zen­tuję najbardziej uniwersalne egzem­plarze dostępne w skle­pach sta­cjo­nar­nych w całej Polsce. Polecam jednak najpierw wybrać się do kilku sklepów i sprawdzić, który z wybranych płaszczy rzeczywiście będzie dla nas idealny, niczym szyty na miarę.

trencz-

trencz-jesien

trencz-plaszcz

trencz

trencz-stefanel

trencz-prochowiec

trencz-burberry

trencz-trench

trencz-moda

stylizacja

płaszcz – Stefanel, top – Hugo Boss, jeansy – Massimo Dutti, tenisówki – Tommy Hilfiger, torba – O bag, zegarek – Michael Kors

Massimo Dutti

Massimo Dutti – 619 zł

CA

C&A – 249 zł

Mango

Mango – 349,90 zł

Zara

Zara – 279 zł

Burberry

 Burberry  – 7095 zł

mohito

Mohito – 269,99 zł

camaieu

Camaeiu – 199,90 zł

Top-Secret

Top Secret – 99,90 zł

Stradivarius

Stradivarius – 179,90 zł