W życiu warto jest szukać miejsc, osób i chwil, dzięki którym złapiemy dobrą energię i zmotywują nas do działania.

Kiedy czuję, że mam słabszy dzień, po prostu wskakuję w buty do biegania (1) albo biorę rower (2) i ruszam w drogę. Często wystarczy kilkadziesiąt minut, by humor powrócił ze zdwojoną siłą. Nie bez powodu mówi się, że po wysiłku fizycznym w naszym organizmie ilość endorfin, czyli hormonu szczęścia jest podwyższona, dzięki czemu od razu czujemy się lepiej. Sport to bezapelacyjnie mój sprawdzony sposób na poprawę samopoczucia.

Warto jednak spróbować różnych dyscyplin, by wybrać te, które sprawiają nam największą przyjemność i naprzemiennie je uprawiać.

Nordic walking, pływanie, tenis. Niby to takie banalne, a jak skutecznie pomaga złapać dobrą energię i przy okazji… zgrabną figurę.

Mój kolejny sposób na poprawę samopoczucia to dobra muzyka (3) i książki (4), ale te z ulubionej dziedziny.

Oprócz kryminałów, chętnie sięgam po przewodniki po modzie, lubię też zgłębiać tajniki urodowo-makijażowych trików. To świetny sposób na relaks i kilka chwil wytchnienia w tym zabieganym świecie. Wystarczy mi dosłownie kilkanaście stron, a dobre samopoczucie powraca.

Mam też swoje miejsca w Warszawie, gdzie lubię spędzać czas, bo jest tam dobra energia i mnóstwo fantastycznych ludzi.

Jednym z takich miejsc jest BIO Bazar w Warszawie (5), gdzie co tydzień kupuję świeże owoce, warzywa, pieczywo i najlepszy tort bezowy w wersji eko! Znajdziecie tam produkty, które zostały ugotowane i upieczone z należytą starannością. W każdą sobotę z ogromną przyjemnością odwiedzam to miejsce, by zamienić kilka słów z ulubionymi dostawcami i zaopatrzyć się w ulubione smakołyki.

Zapewne też macie takie sprawdzone miejsca, w których relaksujecie się, odpoczywacie z przyjaciółmi i przyjemnie spędzacie czas.

Warto podzielić się z innymi takimi miejscami w konkursie organizowanym przez świeże soki Cymes.

Wystarczy na stronie http://konkurs.swiezesoki.pl/ wskazać miejsca, które motywują i inspirują do działania, sprawiają że życie nabiera słonecznych barw.

Może to być salon urody, spa, czytelnia czy kawiarnia, po prostu ulubione miejsce w waszej miejscowości, gdzie jest dobra energia. Do wygrania są rowery, hamaki, kosze piknikowe i nagrody specjalne. Zajrzyjcie na stronę i stwórzmy Mapę Szczęścia, ja już dodałam swoje miejsce ;)

Rekomendowane artykuły